fbpx

Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Saulės elektrinė yra nestandartinis ir daugybės skirtingų veiksnių apibrėžtas sprendimas, kurio neįmanoma sutalpinti į vienos standartinės kainos rėmus. Priklausomai nuo įvairių sąlygų ir pageidavimų, skiriasi tiek elektrinės kaina, tiek efektyvumas. Kviečiame susipažinti su žemiau išvardintais veiksniais, darančiais įtaką galutinei saulės elektrinės kainai, kad galėtumėte lengviau orientuotis tarp skirtingų rangovų pateiktų pasiūlymų ir jų kokybės.

1. Montavimo sprendimas

Reikšmingos įtakos saulės elektrinės kainai turi montavimo sprendimas, atsižvelgiant į objektą. Nuo to priklauso, kokių prireiks tvirtinimo detalių, papildomų medžiagų ar nestandartinių sprendimų. Populiariausi montavimo sprendimai apima saulės elektrinę ant plokščio stogo, ant šlaitinio stogo ir ant žemės.

2. Stogo danga

Nuo stogo dangos priklauso saulės elektrinės tvirtinimo technologija, todėl, atsižvelgiant į tvirtinimo elementų kainą, keičiasi ir saulės elektrinės įrengimo kaina. Pavyzdžiui, betoninių čerpių stogo danga reikalauja specialių laikiklių ir daugiau pastangų, norint tinkamai įrengti saulės jėgainę (čerpių kilnojimas ir šlifavimas), todėl tiek tvirtinimo komponentų, tiek montavimo darbų kaina yra šiek tiek aukštesnė lyginant su kitokios dangos stogais. 

3. Saulės elektrinės išdėstymas

Nuo atstumo tarp saulės jėgainės, inverterio, bei elektros skydelio, priklauso kabelių ilgis bei jungčių kiekis. Kartais optimaliausiam saulės elektrinės išdėstymui trukdo įprasti stogo elementai – kaminas, briaunos, ventiliacijos angos – šie veiksniai taip pat turi nedidelės įtakos saulės jėgainės projekto sąmatai.

5. Aplinkos veiksniai

Objekto apžiūros metu svarbu įvertinti, kokią įtaką saulės jėgainei gali daryti aplinkos objektai – medžiai, pastatai, stogo elementai ir t.t. Šių objektų šešėlio stengiamasi išvengti apskaičiuojant saulės modulių išdėstymą, tačiau kartais šešėlių išvengti neįmanoma, todėl pritaikomas papildomas sprendimas – optimizatoriai, kurie leidžia maksimaliai sumažinti šešėlių įtaką saulės elektrinei. Daugiau apie optimizatorius skaitykite čia ->

6. Įrangos pasirinkimas

Saulės elektrinės komplektą sudaro saulės moduliai, inverteris, tvirtinimo detalės bei montavimo medžiagos. Saulės modulius galima rinktis pagal dizainą, technologiją, galingumą ar modulio dydį. Įtampos keitiklio (inverterio) pasirinkimą lemia pageidaujama technologija (pavyzdžiui, hibridinis inverteris) bei sąlygos, esančios Jūsų objekte, t.y. trifazis/vienfazis įvadas, elektros tinklų leistinas galingumas. Tad, priklausomai nuo šių kriterijų ir Jūsų pageidavimų kinta galutinė elektrinės kaina.

Visada svarbu atkreipti dėmesį, ar rangovas, siūlydamas kainą, atsižvelgia į visus šiuos veiksnius ir klausia jūsų nuomonės dėl įrangos ar montavimo sprendimų. Tai turi apčiuopiamos įtakos jūsų elektrinės efektyvumui, kokybei ir ilgaamžiškumui. Kartais, žema pasiūlyta kaina gali būti elektrinės efektyvumo sąskaita arba dėl paslėptų netikėtų išlaidų, apie kurias sužinosite vėliau, kai jau turėsite ribotą pasirinkimo galimybę. Ir atvirkščiai, gavus pasiūlymą su aukštesne kaina, pasidomėkite, kokie sprendimai ją lemia.

Pateikite jus dominančių prekių užklausą ir mes jumis susisieksime artimiausiu metu! Taip pat galite susisiekti telefonu +37064736621 arba el. paštu info@zaliasvatas.lt

Kodėl verta prekes įsigyti pas mus?

Žemos kainos garantija

Užtikriname vienas geriausių produktų kainų rinkoje!

Nemokama pagalba visais klausimais

Konsultuojame jums rūpimais klausimais prieš ir po įsigijimo!