fbpx

Į ką atsižvelgti renkantis saulės modulius?

Gavus keletą pasiūlymų su įvairiais saulės moduliais gali būti sunku suprasti, kuo pasižymi kiekvienas jų, ir kodėl skiriasi kaina. Dažniausiai to paties rangovo (jei dirba tikrai profesionaliai) siūlomų saulės modulių kainos skirtumas nebus iš piršto laužtas, ir tikrai verta įsigilinti, kuo pasižymi skirtingų gamintojų saulės moduliai. Kad būtų paprasčiau, šiame straipsnyje išskyrėme pagrindinius punktus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tarp turimų įrangos pasiūlymų.

1. Saulės elektrinės efektyvumas

Efektyvumo rodiklis parodo, kokią dalį saulės šviesos modulis geba paversti elektros energija. Kuo didesnis modulių efektyvumas, tuo mažiau ploto reikia norint pagaminti tam tikrą kiekį elektros energijos. 1% efektyvumo skirtumas įprastai lemia apie 0,13 m² ploto skirtumą, tad, pavyzdžiui, 10 kW saulės elektrinė su 22% efektyvumo moduliais užims apie 2-3 m² mažiau ploto, nei su 21% efektyvumo moduliais, arba kitais žodžiais, šiuo atveju efektyvesnių modulių reikėtų vienu vienetu mažiau, nei mažiau efektyvių modulių. Kainai tai beveik neturi įtakos, nes mažiau efektyvūs moduliai įprastai būna pigesni, nei efektyvesni. Tačiau šis rodiklis gali būti svarbus, jei turite mažai ploto saulės elektrinės įrengimui.

2. Metinė degradacija

Kuo mažesnė modulio efektyvumo degradacija – tuo geriau. Modulis, kurio metinė degradacija siekia 0,4%, visada bus pranašesnis už konkurentą, kurio metinė degradacija siekia 0,5%, nes tai reiškia, kad elektros gamybos efektyvumas krenta lėčiau.

Svarbu atkreipti dėmesį į pirmų metų gamybos degradaciją. Senesnės technologijos PERC modulių pirmų metų degradacija siekia 2%, tuo metu naujesnių N-type modulių vos 1%, o velesnė degradacija taip yra mažesnė. Tai yra esminis N-type technologijos pranašumas.

2.1. N-type gamybos efektyvumas

2.2. PERC gamybos efektyvumas

3. Temperatūros koeficientas

Saulės moduliai pasižymi savybe, jog kuo labiau kaista įrenginys, tuo labiau krenta elektros generacija. Dėl šios priežasties reiktų atkreipti dėmesį į modulio atsparumą karščiui. Daugumos gamintojų moduliai efektyviausiai veikia neįkaitę daugiau nei iki 43-45 ºC. Vėliau, ties kiekvienu papildomu laipsniu gamybos efektyvumas gali kristi ir 0,3%, ir 0,55%, tad atkreipkite dėmesį į gamintojų deklaruojamus temperatūros koeficientus, jog karštomis vasaros dienomis prarastumėte kuo mažiau gamybos potencialo.

3.1. Temperatūros koeficientas

4. Bifacial, monofacial

Bifacial (Lietuvoje vadinami stiklas-stiklas arba dvipusiai) saulės moduliai, kitaip nei Monofacial (Lietuvoje vadinami stiklas-plastikas arba vienpusiai), pasižymi gebėjimu generuoti elektros energiją iš nugarinės pusės išnaudojant netiesioginę, atspindėtą saulės šviesą. Tai ypač pastebima antžeminėse saulės elektrinėse, tačiau ne elektrinėse ant stogo, dėl per mažo tarpo nuo stogo dangos. Tačiau dvipusiai saulės moduliai ant stogo pranašesni prieš vienpusius dėl medžiagų atsparumo aukštai temperatūrai, nes nugarinė dvipusių modulių pusė dažniausiai pagaminta iš stiklo, kuris pasižymi didesniu atsparumu karščiui, o kaip žinia, labiau įkaitę moduliai pasižymi mažesniu gamybos efektyvumu.

4.1. Dvipusiai stiklas-stiklas moduliai

4.2. Vienpusiai stiklas-plastikas moduliai

5. Kitos savybės

Atkreipkite dėmesį į gamintojų suteikiamas produkto garantijas. Daugumai modulių suteikiama 12-15 metų gamintojo garantija, tačiau yra gamintojų, kurie suteikia savo gaminiams ir 25 ar net 30 metų garantijas. Tai, žinoma, svarbu norint įsigyti patikimą ir ilgaamžį produktą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į stiklo storį (šiuo metu rinkos standartas 3,2 mm storio stiklas vienpusiams moduliams ir 2 mm storio stiklai iš abiejų pusių dvipusiuose moduliuose), bei modulio gebėjimą atlaikyti krūvius. Kai kurie saulės moduliai turi sertifikatus, įrodančius jų atsparumą ekstremalioms oro sąlygoms, pavyzdžiui, krušai, vėjui ir sniego apkrovai. Galite drąsiai klausti rangovo, ar jų siūlomi produktai tokius turi.

Taip pat naudinga paklausti rangovo, dėl kokių priežasčių siūlomi vieni ar kiti saulės moduliai ir inverteris. Dažniausiai montuotojai atsirenka savo asortimentą remdamiesi asmenine patirtimi ir santykiais su tiekėjais. Visgi, jei manote, jog pateikti pasiūlymai jums nėra tinkami (pavyzdžiui, kainos atžvilgiu), visada galite prašyti rangovo, su kuriuo bendraujate, pasiūlyti alternatyvą.

Pateikite jus dominančių prekių užklausą ir mes jumis susisieksime artimiausiu metu! Taip pat galite susisiekti telefonu +37064736621 arba el. paštu info@zaliasvatas.lt

Kodėl verta prekes įsigyti pas mus?

Žemos kainos garantija

Užtikriname vienas geriausių produktų kainų rinkoje!

Nemokama pagalba visais klausimais

Konsultuojame jums rūpimais klausimais prieš ir po įsigijimo!